Netkaná textilie

V ČR patří naše společnost mezi odborníky a spolehlivé partnery v oblasti výroby a dodávek netkaných utěrek a provozní hygieny. Máme zkušenosti z široké škály odvětví a oborů, ve kterých lze naše utěrky využívat.

Co je netkaná utěrka

Netkaná utěrka je hygienický prostředek vyrobený z unikátního materiálu s výjimečnými chemickými i fyzikálními vlastnostmi. Použití netkaných utěrek je extrémně široké, od lékařství, farmacie, až po strojírenství, potravinářskou výrobu či jaderný průmysl. Výroba netkaných utěrek, ale i jejich likvidace je velice šetrná k životnímu prostředí.

Vlastnosti netkané utěrky

Použitím různých primárních materiálů a speciálního výrobního postupu získává textilie vlastnosti jako: vysoká absorbce, odolnost, pružnost, měkkost, schopnost filtrace, sterilita či bakteriální bariéra. Netkané textilie jsou definovány normami ISO 9092 a CEN EN 29092, které jsou mezinárodně uznávané.

Z čeho se skládá

Jedinečné vlastnosti netkaných utěrek jim propůjčují dva základní materiály: celulóza (čistá buničina nebo viskóza) a polyesterové vlákno. Díky celulóze získávají netkané utěrky nasákavost a rozpínavost, díky polyesterovým vláknům pevnost, lehkost a antistatičnost.

Jak se vyrábí

Pro výrobu základního materiálu se používá tzv. hydroentanglement, při němž se na polyesterovou osnovu nanáší celulóza. Jemné vodní trysky pod vysokým tlakem naráží na celulózu, která proniká skrze polyesterovou mřížku. Když celulóza projde mřížkou, tak se díky tlaku vody odrazí od podkladové desky a zamotá se zespodu do osnovy. Tlak vody má přímý vliv na kvalitu a pevnost vzniklého pásu.

Sontara EC® Green

Sontara EC Green je jedinečný, vysoce výkonný, 100% celulózový produkt, vyrobený z patentované technologie Sontara. Tento ultračistý výrobní proces vytváří 100% bio a kompostovatelný produkt bez jakýchkoli pojiv nebo chemikálií, který při rozkladu nezanechává žádné zbytky. Doba rozkladu je cca 3 týdny. Použitím Sontara EC Green můžete pomoci snížit množství odpadu na skládkách.

Výhody technologie

Výhodou je získání nejlepšího produktu včetně jeho přínosů pro životní prostředí. Jedná se o průmyslovou utěrku, kterou tvoří tkanina s certifikací pro použití v potravinářském sektoru. Sontara EC Green je odolná vůči rozpouštědlům.

Bezpečné ubrousky pro styk s potravinami jsou dodávány v praktické dávkovací krabici s uzavřenými obaly, aby se zabránilo jakékoli kontaminaci. 

S tímto produktem můžete mít kritický čisticí výkon, který potřebujete, a zároveň být šetrný k životnímu prostředí. 

Netkaná textilie v číslech

Podíl trhů na celkovém obratu

hygiena
30,69 %
ubrousky a utěrky pro osobní péči
12,8 %
stavební konstrukce
9,2 %
čalounictví, Jídelní prostírky, domácí použití
6,9 %
strojírenství
6,1 %
automotive
6,1 %
ostatní ubrousky a utěrky
4 %
filtrace
3,7 %

Proč je
netkaná textilie
v průmyslu nenahraditelná?

Chemická odolnost

Při výrobě nebylo použito chemických pojiv, proto jsou velmi odolné.

Mechanická pevnost

Použitá technologie výroby zamotává vlákna natolik, že jsou utěrky pevné i za mokra.

Nepráší

Vlákna jsou při výrobě promývána a vyplavována, proto nezůstávají v materálu téměř žádné volné části.

Vysoce sají

Kvalitní buničina spolu s jemnými vlákny polyesteru zajišťuje trojrozměrnou strukturu, která má schopnost abnormálně zvětšovat svůj objem.

Produkt přidán do seznamu produktů

Tento web využívá cookies

Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas.